Napsat novou zprávu
 

Kontrolní obrázek


Darek: Bezva strávený den na hradě
Bezva strávený den na hradě, po celý den ukázky, tak aktivní hrad snad jinde ani není. Bezvadný byl sokolník Monti, perfektní ukázky, výklad, výborná rozmluva.

pondělí 30. červenec 2018
Jiří: Návštěvníci na obtíž
Byl jsem u vás na hradě v 10.00hod a byl jsem velmi rozladěn z návštěvy vašeho hradu a to z těchto důvodů: 1) Nepříjemná obsluha všech parkoviš´t v obci a kolem hradu, hlavně že tečou prachy a návštěvníci jsou vám ukradený. 2) Nebezpečná cesta z parkoviště na louce k hradu po silnici, kde chybí jakýkoliv chodník a je to po silnici o život 3) Velký chaos v průvodcovské službě, chybí označení nástupního místa prohlídky hradu, paní průvodkyně s vyřvaným hlasem,a protivná na hosty. 4) Málo exponátů v prostorách hradu oproti jiným hradům v ČR 5) Předražená restaurace pod hradem a s malým výběrem Zkrátka návštěva tohoto hradu z 200km vzdáleného města nestojí za to, a takto to budu i prezentovat dále svým známím a kamarádům, ať radši jedou jinam kde si více váží turistů kteří přijedou na návštěvu hradu a utratí své peníze , za které to stojí.

pátek 29. červen 2018
Zuza: Výlet
Krasne stravene dopoledne na turisty neobjevenem hrade. Pokud se nechcete mackat s davy non-stop fotografujicich silencu, hrad Sovinec je pro Vas idealni misto. Malou sice zajimaly zatim jen ,,schody'', ale az povyroste, urcite se zase vratime?

čtvrtek 21. červen 2018
Ludmila: nedělní návštěva
Příjemné počasí nás tuto neděli vylákalo na výlet. Do Sovince jsme přijeli dvěma auty a museli jsme parkovat na poli nedaleko hradu, poté kus pěšky. Co dělat, když Vám známí oznámí, že na Sovinci slabší akci nepamatují! Žádné pohádky, kejklíři a ani šerm se na mysliveckých slavnostech nekonají. Pořád se čeká, že začne výcvik dravých ptáků. Čas běží a sokolník ve vytahaném tričku řeční velice dlouho, protože lov na vábničku se nekoná. Co zapříčinilo tak hluboký, kulturní úpadek Sovince?

pondělí 18. červen 2018
Zdeněk Beneš: Jeden z nejhezčích hradů
Včera jsem navštívil hrad Sovinec a byl jsem potěšen perfektní údržbou hradu. Byl jsem zde před několika desítkami let a současný stav se s tehdejším nedá srovnat. Všem bych doporučil velmi zajímavý velký okruh opevněním hradu, včetně podzemní chodby. I když jsem absolvoval cestu až z Vysočiny ( obě cesty více než 400 km ), v žádném případě nelituji. Musím hlavně pochválit bezvadný výklad a přístup průvodce, na němž je vidět, že má o historii zájem a velký přehled. Ještě jednou děkuji za nevšední zážitek. Zdeněk Beneš, Libkova Voda u Pelhřimova

pátek 25. květen 2018
 
Powered by Phoca Guestbook